| Width | 450mm |
|---|---|
| Depth | 520mm |
| Height | 855mm |
| Seat Height | 490mm |
| Fabric Requirement | 0.3m |
| Stackability | 4 |
| Internal Reference | CFGCS1011 |
| Type of Upholstery | Upholstered Metal Frame |
| Frame Material | Steel |
| Frame Finish | Lacquered |
| Style Collection | Bistro, Industrial |
| Width | 450mm |
|---|---|
| Depth | 520mm |
| Height | 855mm |
| Seat Height | 490mm |
| Fabric Requirement | 0.3m |
| Stackability | 4 |
| Internal Reference | CFGCS1011 |
| Type of Upholstery | Upholstered Metal Frame |
| Frame Material | Steel |
| Frame Finish | Lacquered |
| Style Collection | Bistro, Industrial |